Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Mariánské Lázně přivítají skupinu Bartleby

11.8.2021 | Akce

V rámci Hudebně kulturní kúry zve spolek Švihák na srpnové kulturní akce do prostor Kolonády Ferdinandova pramene. 13. srpna vystoupí brněnský projekt Bartleby s předskokany Funky Monx, vítězi Ceny poroty v soutěži kapel Karlovarského kraje Top RoofTop Talenty 2021.

Z jamu mistra republiky ve slam poetry TCKR a kontrabasisty Jakuba Nožičky vznikl projekt Bartleby. Inspirace povídkou Hermana Melvilla dobře koresponduje s aktuálním děním ve světě. Bartleby reflektují dobu sebeklamu, snahu o vytváření falešné identity a hodnot.

Dvojice pracuje se satirou a parodií, i pozitivní texty obsahují v jejich podání ostny. Bartleby vydali v loňském roce debut #happiness. Album svým zvukem neklouže po trendech, originálně kombinuje rap s cimbálem, kapela staví na vlastních pravidlech a výrazném textovém rukopisu. Veškerou vizuální identitu zpracovala grafička Gabriela Polomíková, jejíž výstava právě probíhá na Kolonádě Ferdinandova pramene.

Funková sedmičlenná formace Funky Monx z Karlových Varů se během několika let přeměnila ze školní kapely žáků v dospělou partu s vlastní tvorbou a prvním albem na cestě. Skupina stojící na pevných funky základech dechové sekce a groovy baskytary, rozšiřuje tento živelný styl moderními prvky synťákových zvuků nebo rapu. Smíšená sestava kluků a holek naživo válcuje energií, která jim spolu s nápaditostí dopomohla k získání Ceny poroty v soutěži kapel Karlovarského kraje Top RoofTop Talenty 2021.

Akce se konají za podpory města Mariánské Lázně, Karlovarského kraje a Ministerstva kultury České 

 Zobrazit web

Další aktuality