Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

FAQ - Nejčastější dotazy

1. Kde se nachází kolonáda a Zpívající fontána?

Kolonáda se nachází přímo v centru města, stačí se vydat po Hlavní třídě, která prochází celým městem a na jejím konci se vydat doprava Nehrovo ulicí.

Před hlavní kolonádou se nachází nejoblíbenější atrakce Mariánských Lázní- Zpívající fontána. Fontána hraje během sezóny (květen – říjen) každou lichou hodinu. Noční osvětlené produkce jsou denně od 21.00 a 22.00.

2. Kudy se dostaneme k parku miniatur (Boheminiumpark)?

Miniaturpark naleznete naproti hotelu Krakonoš cca 1,5 km od centra města. Můžete se k němu nechat vyvézt lanovkou, ke které snadno dojdete Dusíkovo ulicí za hotelem Nové Lázně. Lanovka jezdí každých 15 minut, je kabinková a umožňuje převoz kol i kočárků.

Autem pojedete z centra směrem na Karlovy Vary, Dusíkovo ulicí stále nad město až k odbočce vpravo před golfovým hřištěm.

3. Kde se můžeme dobře najíst?

4. Kde se můžeme ubytovat?

5. Kolik stojí jízdenka na trolejbus? Máte jízdní řády?

Jízdenky pro jednotlivou jízdu a dovozné jsou nepřestupné, platí pouze po dobu jízdy ve vozidle, ve kterém byly zakoupeny. Jízdenku nelze postoupit jiné osobě.

V hotovosti prodej u řidiče

Kartou v terminálu u řidiče
(VISA, MasterCard, Plzeňská karta,
Karlovarská karta, Mariánska)

Jednotlivé jízdné

20,-  Kč

15,- Kč

Děti od 6 do 15 let

10,-  Kč

7,- Kč

Zavazadlo nad rozměr 20x30x50 cm, 
dětský kočárek bez dítěte, pes, lyže

10,- Kč

7,- Kč

Nástup do vozidla je pouze předními dveřmi, jízdné se platí mincemi u řidiče nebo bezkontaktní kartou v terminálu u řidiče.
Pokladna přijímá pouze mince 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a přeplatek nevrací.

6. Máte k dispozici nějakou mapu?

Různé druhy map naleznete v souborech pro stažení nebo ji také můžete obdržet na požádání v městském infocentru (Hlavní 47, Dům Chopin, 353 01 Mariánské Lázně).

7. Kde mohu v Mariánských Lázních nakoupit?

Obchodní centrum se nachází cca 1,5 km od Kolonády. Z centra se vydáte po Hlavní třídě směrem ke světelné křížovatce, zde odbočíte doprava směrem na Cheb.

8. Chtěl bych přijet do Mariánských Lázní na léčení se zdravotní pojišťovnou

Lázeňskou péči můžeme rozdělit na 3 typy:

  • komplexní (KLP - hrazená plně pojišťovnou),
  • příspěvková lázeňská péče (PLP - částečně hrazená)
  • samoplátecká léčba (vše hradí pacient)
  1. Návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou vystaví Váš praktický lékař na základě doporučení odborného nebo ošetřujícího lékaře. Ten současně navrhne místo vhodné pro léčbu a typ lázeňské péče (komplexní, příspěvková).
  2. Schválení návrhu revizním lékařem zdravotní pojišťovny.
  3. Při schválení komplexní lázeňské péče je návrh odeslán zdravotní pojišťovnou přímo lázním, které pacienta předvolají k nástupu. V případě komplexní lázeňské péče hradí pojišťovna léčbu, stravování a ubytování.
  4. Návrh na příspěvkovou lázeňskou péči odesílá zdravotní pojišťovna nebo pacient. Při PLP přispívá pojišťovna na léčbu, ubytování a stravu si hradí klient sám. Během pobytu není v pracovní neschopnosti.
  5. Pokud zdravotní pojišťovna návrh neschválí, může klient absolvovat pobyt v lázních jako samoplátce.

6. ledna 2015 vstoupila v platnost novela zákona č. 48/1997 o veřejném zdravotním pojištění, jehož součástí je také novelizovaný indikační seznam pro lázeňskou péči. Text zákona a prováděcí vyhlášky si můžete stáhnout zde.

Nenašli jste odpověď, na svou otázku?

Kontaktujte nás:

Infocentrum

Právě prohlížíte
Karlovarský krajŽivý kraj