Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Městská doprava Mariánské Lázně

Provozovatel městské hromadné dopravy v Mariánských Lázních a blízkého okolí do obcí Velká Hleďsebe, Klimentov, Zádub-Závišín, Valy, Drmoul a města Lázně Kynžvart. Doprava je zabezpečována trolejbusovými a autobusovými linkami.

Jízdenky pro jednotlivou jízdu a dovozné jsou nepřestupné, platí pouze po dobu jízdy ve vozidle, ve kterém byly zakoupeny. Jízdenku nelze postoupit jiné osobě.

V hotovosti prodej u řidiče

Kartou v terminálu u řidiče
(VISA, MasterCard, Plzeňská karta,
Karlovarská karta, Mariánska)

Jednotlivé jízdné

20,-  Kč

18,- Kč

Děti od 6 do 15 let

10,-  Kč

9 ,- Kč

Zavazadlo nad rozměr 20x30x50 cm, 
dětský kočárek bez dítěte, pes, lyže

10,- Kč

9,- Kč

Nástup do vozidla je pouze předními dveřmi, jízdné se platí mincemi u řidiče nebo bezkontaktní kartou v terminálu u řidiče.
Pokladna přijímá pouze mince 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a přeplatek nevrací.

TARIF - ÚPLNÉ ZNĚNÍ


Historie

Zahájení provozu

Na počátku 20. století byla v Mariánských Lázních zavedena tramvajová doprava. Stejně jako v mnoha jiných městech tehdejšího Československa, bylo po druhé světové válce ale rozhodnuto, že bude nahrazena dopravou trolejbusovou. Tramvajový provoz byl ukončen 27. dubna 1952 a hned druhý den vyjely první trolejbusové vozy typu Škoda 7Tr do ulic. V první etapě výstavby sítě existovala jen jedna trať vedoucí od nádraží ke Goethovu náměstí (tehdy Gottwaldovu) v centru města. O rok později 30. dubna 1953 byl otevřen pro veřejnost úsek k Lesnímu prameni.

60. a 70. léta

V roce 1960 se trolejbusy rozjely i do Úšovic. Současně se zprovozněním úšovické trati došlo k očíslování linek. Přelom 60. a 70. let také znamenal rozmach městských autobusových linek.

80. a 90. léta 

I v 80. letech vznikaly nové úseky a modernizoval se vozový park.

Právě prohlížíte
Karlovarský krajŽivý krajCzechtourismKudyznudy