Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Park Boheminium

naučně poznávací okruh na východním okraji Mariánských Lázní s dokonalými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky.

1 / 16
2 / 16
3 / 16
4 / 16
5 / 16
6 / 16
7 / 16
8 / 16
9 / 16
10 / 16
11 / 16
12 / 16
13 / 16
14 / 16
15 / 16
16 / 16

Víte, kam míří každý šestý návštěvník Karlovarského kraje? Do parku Boheminium v Mariánských Lázních, čtvrtého největšího parku miniatur v Evropě! Ten je unikátní nejen svým jedinečným zasazením do přírody, ale i širokou nabídkou do detailu propracovaných modelů českých památek v měřítku 1:25. Není tak divu, že si ho ročně prohlédne přes 135 000 lidí a stal se po právu nejnavštěvovanější atrakcí v celém kraji. 

Karlštejn, Hluboká, zámek Červená Lhota, Lednice či zámek Český Krumlov. To je jen krátký výčet ze sedmi desítek dokonalých miniatur významných stavebních a technických památek z celé České republiky.

Výlet do parku Boheminium udělá radost všem. Park se nachází na vrchu Krakonoš, kam návštěvníky dopraví i lanovka či MHD, navíc ho obklopují lesy a louky. Stačí vstoupit a starosti a stres se jako zázrakem vypaří.

Boheminium ale nenabízí jen pastvu pro oči, je také ideálním místem pro praktické vzdělávání dětí. Kde jinde si zájemci mohou prohlédnout detaily jednotlivých staveb ze vzdálenosti jednoho metru. To je ostatně věc, která láká tisíce turistů všech věkových kategorií. Každoročně je navíc připraveno víc jak pětadvacet atraktivních akcí, pro děti i dospělé.

Přidejte se k dalším spokojeným návštěvníkům miniaturparku Boheminium a užijte si to nejlepší z Mariánských Lázní! Na mezinárodních cestovatelských, dovolenkových a turistických serverech je park hodnocen velmi vysoko. Například na TripAdvisor je to známka 4,5 z 5, což potvrzuje Certifikát výjimečnosti, který park obdržel. A na Facebooku je návštěvníky hodnocen dokonce známkou 4,8 z 5.

Novinky sezóny 2020

Miniatura kostela Božího Těla v Gutech je další z řady modelů, které již nikde jinde na světě nespatříte. Památka totiž shořela po žhářském útoku v srpnu 2018. Následně se zvedla vlna solidarity a je naděje, že v brzké době dojde ke stavbě nového kostela. Provozovatelé Bohuminia se stavbou miniatury rozhodli celou věc touto cestou podpořit. Bývalá továrna na hudební nástroje v Kraslicích má zase vzpomenout na slavné časy vzkvétajícího průmyslu v západočeském pohraničí.

Loni na podzim byl představen zámek v Lednici, který je vlajkovou lodí pro sezonu 2020. Patří k největším modelům v areálu a ihned po svém odhalení se zařadil mezi nejoblíbenější exponáty.

Od roku 2020 chovají také v Boheminiu mini koně s výškou 75 cm v kohoutku. Plemeno Miniature Horse je vzácné a není jednoduché tyto koně vůbec opatřit. Park je zřejmě jediným místem v ČR, kde jsou tito koně volně k vidění.

Vstupné

  

dospělí:

160 Kč

  

  

děti (do 3 let)

0 Kč

  

děti (od 3 do 15 let)

110 Kč

Ode dne dosažení uvedeného věku / do dne předcházejícího dni dosažení uvedeného věku.

  

Studenti

110 Kč

Do 26 let věku. Pro přiznání slevy je nutné předložení platného průkazu.

  

Senioři (od 65 let)

110 Kč

Pro přiznání slevy je nutné předložení platného průkazu.

  

ZTP a ZTP/P

110 Kč

Doprovod s držitelem karty ZTP/P má vstup zdarma. Po předložení platného průkazu!

  

Rodina

460Kč

2 dospělí a maximálně 3 děti do 15 let.

  

Psi na vodítku

0 Kč

  

Doprovod ZŠ a MŠ

0 Kč

10 dětí = 1 doprovod zdarma.

  

Organizovaná skupina
nad 20 osob

Sleva 20 %

Sleva je počítána ze standardních ceníkových cen. Neplatí při jednotlivé platbě.

SLEVA 15% s Turistickou kartou

Otevírací doba:

Z důvodu nouzového stavu je momentálně park uzavřen.

Po - Ne 10:00 – 18:00 (včetně státních svátků a víkendů),
od 1. července do 31. srpna prodloužená otevírací doba do 19:00.

Zimní otevírací doba: od 1. listopadu do 31. března máme otevřeno pouze do 17 hodin. Včetně víkendů a státních svátků.

Právě prohlížíte
Karlovarský krajŽivý kraj