Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně

Parkování v centru

V centru lze nejvýhodněji zaparkovat v Parkovacím domě, který se nachází v severní části města za Městským divadlem. Parkoviště je hlídané a lze zde zaparkovat jak na pár hodin (1 hod. / 20,- Kč) tak na více dní (1 den / 140,- Kč).

Na celém území města lze jinak stát nebo zastavit (parkovat) pouze na vyznačených parkovištích nebo na místech, kde to není zakázáno dopravní značkou nebo ustanovením příslušného právního předpisu.

Ve městě je umístěno 23 parkovacích automatů, 14 z nich je nových. Moderní parkovací automaty se solárním panelem vracejí mince při přeplatku, berou i eura v hodnotách 1, 2 a 5 € a nabízí možnost zakoupení jednodenního povolení k vjezdu do lázeňského území v hodnotě 20 Kč.

Poplatky za parkování se liší podle parkovacích zón, za hodinu parkování zaplatíte od 30 do 40 Kč.

Parkujte chytře s aplikací ClickPark

Nově lze při parkování využít aplikace ClickPark, díky které lze zaplatit snadno a rychle přímo z Vašeho chytrého mobilu bez nutnosti docházení k parkovacímu automatu nebo potřeby drobných mincí. Aplikace Vás sama upozorní o konci doby parkování a lze ji na dálky prodloužit, ať už budete kdekoli.

Více informací o aplikací naleznete ZDE.

Parkování autobusů

V celém městě platí zákaz stání pro autobusy a nákladní vozidla. Turisté mohou nastupovat a vystupovat pouze u autobusové zastávky City Service (CK Cup Vital) nebo před hotelem, v němž jsou ubytováni. Autobus je pak možné zaparkovat na Centrálním parkovišti.

Povolení vjezdu do lázeňské zóny

Lázeňské území je vyznačeno značkami s dopravním omezením. Pokud chce host do tohoto území vjet (například ke kolonádě), potřebuje povolení. Pokud má ve vyhrazeném území zaplacené ubytování, tak v den příjezdu a odjezdu povolení nepotřebuje. Více o povolení ZDE

Nachazíte se zde
Karlovarský krajŽivý kraj