Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně

Sir Libor Pešek
& Západočeský symfonický orchestr

Slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru
12.5. 2017, 19.30
Společenský dům Casino

Sólistka: Andrea Vavrušová, klavír,
dirigent: Sir Libor Pešek

Program:
A. Dvořák: Polonéza z opery Rusalka
S. Rachmaninov: Klavírní koncert č.2 c moll, op.18
A. Dvořák: Symfonie č.8 G dur, "Anglická"

„Letošní slavnostní koncert odehraje Západočeský symfonický orchestr pod vedením legendárního dirigenta Libora Peška. Libor Pešek je jednou z nejvýraznějších osobností české klasické hudby posledního půlstoletí. Světové renomé získal zejména jako šéfdirigent Královského liverpoolského filharmonického orchestru. Je mj. držitelem řádu "Rytíř britského impéria", který obdržel od britské královny Alžběty II. v roce 1996. V současné době  je šéfdirigentem Českého národního symfonického orchestru, spolupracuje s FOK, se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu i s Českou filharmonií.

Společně se Západočeským symfonickým orchestrem provede osmou symfonii Antonína Dvořáka s podtitulem "Anglická" a Klavírní koncert Sergeje Rachmaninova č. 2.

Dle názoru současného ředitel Západočeského symfonického orchestru MgA. Milana Muzikáře půjde o jeden z vrcholů v programu celé akce Zahájení lázeňské sezóny. "

(Předprodej vstupenek od 1. 4. 2017 v Infocentru – dům Chopin, Hlavní 47, Mariánské Lázně)

Karlovarský krajŽivý kraj

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.