Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny se v Mariánských Lázních koná tradičně druhý květnový víkend, letos tak připadá na 11. až 13. května. V rámci tradičních oslav si letos město připomene, že uplynulo 200 let od vyhlášení Mariánských Lázní veřejným lázeňským místem.

Akce se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje – Jany Vildumetzové a předsedy Výboru pro veřejnou správu Poslanecké sněmovny ČR Ivana Bartoše.

Součástí slavnosti je také svěcení pramenů, které vychází z prastarého zvyku našich předků, kteří na jaře vždy pečlivě čistili i malé studánky, natož pak vzácné a léčivé minerální prameny. V programu víkendových oslav nechybí ani slavnostní průvod v historických kostýmech, koncert Západočeského symfonického orchestru, mše a bohatý doprovodný program, na kterém organizátoři intenzivně pracují několik měsíců

Mariánské Lázně dostaly jméno v roce 1808 podle jednoho z léčivých pramenů, roku 1812 se staly samostatnou obcí a v roce 1818 byly uznány za veřejné lázeňské místo, a to výnosem vlády vydaným vrchním purkrabím F. K. Libštejnským. Právě v duchu tohoto jubilea se letošní slavnostní zahájení sezóny ponese.

Organizátorem akce bude Město Mariánské Lázně prostřednictvím své dceřinné společnosti KIS Mariánské Lázně s.r.o.

Zahájení Lázeňské sezóny 2018
11.–13. května 2018
Víkend naplněný příjemnou atmosféru a bohatým programem

Stáhnout program
Nachazíte se zde
Karlovarský krajŽivý kraj