Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Nachazíte se zde

Akordeonový orchestr Alexandra Smutného

Soubor byl založen ve školním roce 1962-1963 pod názvem Velký akordeonový orchestr ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně. Zakladatelem a dirigentem orchestru je pan učitel Alexandr Smutný.

S přípravným akordeonovým souborem (10 členů), rytmickou skupinou - elektrický klavír, varhany, basová kytara, bicí nástroje (10 členů), sekcí trumpet (4 členové), dalšími sólisty na různé nástroje (např. xylofon) a zpěváky má orchestr 60 členů.

Ve své kategorii patří orchestr ke špičce v České republice. Během let orchestr získal řadu ocenění na mezinárodních soutěžích a přehlídkách, kupříkladu 1. místo na mezinárodní soutěží akordeonových orchestru v irském městě Kells (dvakrát), 3. místo na profesionální mezinárodní soutěži v chorvatské Pule či několik ocenění z Evropského festivalu akrdeonových orchestrů v Praze, apod.

Orchestr pořádá kolonádní koncerty a vystoupení pro hosty v Mariánských Lázních. Účinkoval v řadě měst naší republiky i v zahraničí - Belgie, Andorra, Španělsko, Itálie, Německo, Francie, Bulharsko, Jugoslávie, Irsko a další. Dvakrát orchestr absolvoval měsíční turné po Mexiku, kde pokaždé uskutečnil dvacet koncertů pro tisíce posluchačů s obrovským úspěchem. V roce 2010 koncertoval na turné po ostrově Réunion v Indickém oceánu. Orchestr natočil 3 CD. Poslední CD s názvem ''The best of compilation'' vyšlo v roce 2012.

S orchestrem vystoupila řada známých osobností a špičkových hudebníků - například René Tuček, Radka Fišarová, Jaroslav Halíř, Markéta Halířová a další.

zdroj: http://akordeony.wixsite.com/akordeony

Nachazíte se zde
Karlovarský krajŽivý kraj

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.