Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Město Bath

Město Bath je místem určeným pro léčbu již více než dva tisíce let. Vznikly zde římské lázně, klášterní lazarety a středověké nemocnice. Poté, co v 16. století, proběhla reformace církve, byly lázně předány pod správu města a od 18. století dochází k pravidelným opravám a rekonstrukcím památek. Všeobecná nemocnice (1739) poskytovala pokročilé lékařské praktiky, diagnostickou medicínu pomáhala s léčbou chudiny.

Městská rada propagovala Bath jako místo pro zábavu i léčení, a proto se zde brzy zaměřili na cestovní ruch. Přestavbou do nekolacistního stylu se Bath se vyvinulo do jednoho z nejelegantnějších evropských středisek. Mezi lety 1720 a 1790 zde vyrostly terasy, domy ve tvaru půlměsíce, kruhová a čtvercová náměstí, parky a zahrady.

Vznikla tu zajímavá místa včetně promenád, rekreačních areálů a sněmovních místností. Bath úmyslně přináší otevřenou krajinu přímo do centra města. Okolní krajina má také mimořádné kvality a poskytuje návštěvníkům vyžití v podobě procházek a projížďek. Bath se bylo centrem vzdělanosti, co by průsečík myšlenek a vývoje v přírodních filozofiích a vznikajících vědách. To pomohlo k šíření osvícenství a lékařských teorií a praxí. V současné době je zde patrná a ve vysoké míře zachovaná autentická historická struktura a přetrvávající kulturní tradice. Bath stále zůstává prosperujícím, překrásným a elegantním lázeňským místem.

https://visitbath.co.uk/

Právě prohlížíte
Karlovarský krajŽivý krajCzechtourismKudyznudy