Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Spa

Slovo „lázně“ má dlouhou balneologickou historii a je odvozeno z latiny. Znamená významný jedinečný přírodní zdroj a je používáno od 1. století. Používání lázeňských pramenů je stejné, jaké bylo koncem 16. století a jaké je dnes celosvětově. Teprve v 18. století se začaly psát lékařské předpisy pro lázeňské procedury, a to nejprve ve spojení se zážitky, jako je zábava, kvalitní trávení volného času a procházky.

Poté, co se císař Petr Veliký podrobil v roce 1717 lázeňské kúře, staly se lázně Spa módním místem pro setkávání evropské aristokracie. Lázeňství ovlivnilo rozvoj města, které se přirozeně rozrůstalo kolem hlavního pramene a dále do krajiny a lesů.

Promenády propojující prameny nabízí výhledy na sousední kopce a jsou postaveny s důrazem na vztah mezi přírodou a pitnou kúrou. Tato terapeutická krajina je hojně využívána. Ochrana termálních pramenů má od konce 18. století významný vliv na vývoj krajiny a rozvoj města.

Spa mají všechny atributy autentického lázeňského města: četné prameny s pavilony, obklopené prostými a intimními zahradami, lázeňské ulice s termálními lázněmi, kasiny a místy setkávání, parky a zahradami, hotely a vilami a otevřenou terapeutickou lázeňskou krajinu.

http://www.spatourisme.be

Právě prohlížíte
Karlovarský krajŽivý krajCzechtourismKudyznudy