Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Nachazíte se zde

Relivkiář sv. Maura

Výlet na hrad a zámek Bečov nad Teplou, kde se nachází relikviář svatého Maura, který je považován za druhou nejcennější památku v České republice (po českých korunovačních klenotech).

Výškový profil
Celkové klesání a stoupání
Celkové klesání0 m
Celkové stoupání0 m
Odhadovaný čas05:00 hod.
Délka56 km
Obtížnost cestyStřední
Začátek cestyMariánské LázněKonec cestyKladská
GPX záznam trasyStáhnout trasu
Trať vhodná pro
rodiny s dětmi
autem

Trasa Vás zavede romantickým údolím říčky Teplé do Bečova, kde se nachází historický areál s gotickým hradem, renesančním palácem a barokním zámkem. Pro návštěvníky nabízí dva prohlídkové okruhy - 1. Relikviář sv. Maura (základní okruh), který Vás seznámí s ojedinělou románskou památku a 2. Zámecké interiéry, který představuje tradiční prohlídku.

V Bečově lze také navštívit muzeum historických motocyklů, hraček a dokonce botanickou zahradu.

Pouze několik kilometrů od Bečova se ve výšce 777 m nachází Krásenská rozhledna. Díky svému neobvyklému tvaru "do spirály" se těší velké oblibě a patří mezi nejkrásnější v ČR.

Při návratu zpět do Mariánských Lázních si lze odpočinout ve znovuobnoveném parku za obcí Prameny, kde vyvěrá Rudolfův a Giselin pramen.

Posledním turistickým cílem trasy je přírodní rezervace Kladská, kde si lze projít 1,5 km dlouhou naučnou stezku nebo navštívit Dům přírody.

Nachazíte se zde
Karlovarský krajŽivý kraj

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.