Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Nachazíte se zde

Jaroslav Uhlíř: Hodina zpívání s kapelou

Vystoupení hudebního skladatel populární a filmové hudby, herce, zpěváka, komika, klavíristy a moderátora, oblíbeného napříč generacemi, určené pro malé i velké uši. Během 60 minut si děti i dospělí mohou se samotným autorem, za jeho klavírního doprovodu, zazpívat známé písně s texty Zdeňka Svěráka - Holubí dům, Severní vítr, Není nutno a mnoho dalších.

Jaroslav Uhlíř

V mládí zpíval v Dětském pěveckém sboru Československého rozhlasu pod vedením Bohumila Kulínského. Zpíval v různých kavárenských tanečních skupinách. Stal se členem skupin Providence a Faraon. Později byl zaměstnán jako skladatel v Československém rozhlase, kde se seznámil se Zdeňkem Svěrákem. Vystupoval v pravidelném televizním pořadu Hitšaráda, který úspěšně moderoval společně s textařem a moderátorem Karlem Šípem. Na tento pořad pak přímo navázala zábavní show Galašaráda. Složil hudbu například k filmům Ať žijí duchové!, Vrchní, prchni!, Lotrando a Zubejda nebo S čerty nejsou žerty. Se Zdeňkem Svěrákem spolupracovali na hudební tvorbě pro děti v televizním seriálu Hodina zpěvu. Vedle písní vzešla z pořadu řada krátkých operet (O Budulínkovi, O dvanácti měsíčkách) a tři z nich se staly základem filmu Tři bratři.

Mj. je autorem Schelingerových písní Holubí dům a Jabloňový list. V roce 2005 napsal písničku: Ani k stáru, která byla o rok později použita jako soundtrack k filmu Vratné láhve (2006)

Během zlínského filmového festivalu v roce 2014 obdržel ocenění za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež.

V roce 1977 byl krátce členem souboru Divadla Járy Cimrmana, kdy působil jako dirigent ve hře Cimrman v říši hudby.

Zdroj:wiki

Nachazíte se zde
Karlovarský krajŽivý kraj