Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Nachazíte se zde

Sobota 11.05. 2019

HLAVNÍ PROGRAM

Kolonáda (u Křížového pramene)

09.05

DOBRÉ RÁNO SEZÓNO

Dveře slavnostního dne otevře moderátor Alexandr Komarnický

Kolonáda (u Křížového pramene)

09.10

AKORDEONOVÝ ORCHESTR ALEXANDRA SMUTNÉHO

Orchestr se skládá z přibližně 50 muzikantů. Mnozí z nich jsou již potomky zakládajících členů. Orchestr patří mezi špičku ve své kategorii v České republice. Známý a populární je ale i za hranicemi naší republiky. Zakladatelem a dirigentem orchestru je pan Alexandr Smutný. 

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

10.00

SLAVNOSTNÍ MŠE

Mši celebruje J. M. P. Filip Zdeněk Lobkowicz, O. Praem, opat tepelský
Hudební doprovod: S. Biňovcová – housle, P. Čech – klarinet, S. Krejčiřík – zpěv, L. Čechová - varhany

Kolonáda (orchestřiště)

10.15

SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR FONTÁNA

Vystupuje pod vedením sbormistra P. Urbana. Soubor byl založen roku 1968. Svůj název zvolil podle zdejší „Zpívající fontány“. Repertoár sboru je velmi pestrý -  zahrnuje duchovní písně 15.- 19. století, italské madrigaly, české a evropské lidové písně, americké spirituály, písňové cykly, operní sbory a vánoční písně.

Kolonáda (u Karolinina pramene)

9.55

OTEVŘENÍ SCÉNY

Otevření druhé scény zajistí mediální partner akce - Rádio Blaník a jeho moderátorka Kateřina Butaki.

Kolonáda (u Karolinina pramene)

10.00

ŠMRNC

Staropražská kapela má svůj repertoár složený z veselých, někdy i nostalgických písní z přelomu a počátku minulého století. Najdeme v něm písně známé i neznámé, zpívané na pražských dvorcích, ale i šlágry autorů zvučných jmen, znějících tehdy v lesku stříbrného plátna z úst ne menších hvězd, než Oldřicha Nového, Vlasty Buriana a jim podobných.

Kolonáda (u Křížového pramene)

následně po mši cca 11.00

VÍTEJ  NOVÁ SEZÓNO

Zahájení lázeňské sezóny 2019 - slavnostní ceremoniál - žehnání pramenům - slavnostní skladba zpívající fontány

Kolonáda (u Karolinina pramene)

13.00

DANCE STUDIO WANTED

Taneční a volnočasové centrum pro děti a dospělé si pro vás připravilo bohatý program. Uvidíte krátká vystoupení dětí, ale i dospělých .... Těšit se můžete na Zumbu, Jumpy, Street Dance a naši novinku Drumfit aneb „ Bubnování a sport v jednom“. Nejprve budete moci vystoupení sledovat a v druhé půlce si to také zkusit.

Kolonáda (u Křížového pramene)

14.00

MISTŘÍŇANKA

Dechová hudba Mistříňanka vznikla roku 1967 v Miloticích. Za tuto dobu absolvovala nespočet akcí, zúčastnila se různých festivalů a soutěží, ze kterých většinou přivezla významné ocenění. Za roky existence se v kapele měnili na svých pozicích muzikanti a zpěváci. Všichni ale vždy odvedli tu nejkvalitnější práci, protože z jejich přednesu byla cítit obrovská láska k muzice a k té lidové obzvlášť. Přáním všech členů kapely je, aby si v jejím repertoáru každý našel tu svoji písničku, aby dělali svým posluchačům a příznivcům co největší radost a aby nikdy nebyla dechovka okrajovým žánrem na hudebním poli.

Před hotelem Bohemia

14.00

DĚTSKÁ SPORTOVNÍ DŽUNGLE

Děti si opět užijí své dovednosti za podpory rodičů. Každé dítě obdrží u vstupu „Sportpas“, do kterého se mu budou zapisovat výkony na jednotlivých stanovištích. Za 10 splněných disciplín pak dostane „Certifikát sportovce“. Všechna stanoviště se nachází uprostřed krásné barevně a hlavně veselé džungle.

Kolonáda (u Karolinina pramene)

15.10

STAN & TONY REVIVAL

Regionální kapela z Karlovarského regionu, která s určitými obměnami hraje od roku 2000. Její repertoár tvoří    muzika 60.,70., a 80. let - prostě klasický rock. Kapela hraje ve složení: Standa Kopejtko, Olda Tobrman, Tonda Kunšta, Martin Němec, Walter Hauser a Honza Sedláček.

Kolonáda (u Křížového pramene)

16.00

HANA HOLIŠOVÁ A NEW TIME ORCHESTRA

Nejen mix hitů hvězd popu, soulu, swingu, šansonu a rocku v originálních aranžmá, ale také české skladby v neotřelém big bandovém provedení zahraje brněnská kapela s jedinečnou energií, kterou tvoří pečlivě vybrané osobnosti brněnské a pražské populární a jazzové scény. Spolu s kapelou vystoupí zpěvačky Hanka Holišová a Michaela Horká.

Kolonáda (u Karolinina pramene)

17.10

MEGAPHONE FUNK – POP BAND

Nastupující hvězda festivalů se skládá ze 7 členů a jejich nezaměnitelným stylem je pop – funk, který v posluchačích vyvolává nekontrolovatelnou touhu tančit a smát se. Silné refrény, chytlavé melodie, energické vystoupení, břitký humor, taneční rytmy, kytarové riffy – to je Megaphone.

Kolonáda (u Křížového pramene)

18.00

VÁCLAV NOID BÁRTA

- to není jen česká muzikálová hvězda s charismatickým hlasem, ale také rockový zpěvák, hudební skladatel, textař, herec a dabér. Spolu s kapelou BackBack a smyčcovým kvartetem představí nejen své současné i starší písně, ale také hity z muzikálů, ve kterých účinkuje.

Kolonáda (u Karolinina pramene)

19.10

BOOGER

Regionální kapela již patnáctým rokem a během svého působení se v ní vystřídalo několik výrazných hudebních osobností karlovarského regionu. V jejím repertoáru se můžete těšit nejen na osobité úpravy bluesových a soulových standardů, ale také na známé hardrockové hity nebo autorské skladby, které se nesou také ve znamení funku, soulu a blues.

Kolonáda (u Křížového pramene)

20.30

QUEENIE - world Queen tribute band

Vystoupení nejúspěšnější Queen tribute kapely ČR a jedné z nejlepších Queen tribute kapel na světě. Číst více...Čeká nás precizní ztvárnění písní této legendy světového rocku v původních aranžích a tóninách, absolutní technická dokonalost podpořena vlastním zvukařem, fyzická podoba a perfekcionismus.  QUEENIE – world Queen tribute band reprezentuje absolutní špičku svého žánru. Členy kapely jsou: Michael Kluch - hlavní vokál, Rudy Neumann - elektrická kytara, Petr "Bali" Baláš - bicí nástroje, Martin Binhack - basová kytara, Michal David – klávesy, Michal David – klávesy, Martin Med – mistr zvuku. Jako host kapely vystoupí sólistka Národního divadla Praha paní Petra Alvarez.

Arnika

cca  21.45 (tj. následně po posledním vystoupení)

OHŇOSTROJ

Akce se koná za finanční podpory města Mariánské Lázně. Změna programu je vyhrazena.

SOBOTNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM

Kolonáda

09.00 – 14.00

PROMENÁDA S HISTORICKÝMI OSOBNOSTMI

v podání členů Divadla lidové tvorby Mariánské Lázně

Kolonáda

09.00 – 18.00

TRADIČNÍ ČESKÁ ŘEMESLA

ukázky řemesel

Kolonáda

09.00 – 18.00

INFORMAČNÍ SERVIS

informace, program, upomínkové předměty

Kolonáda

09.00 – 17.00

PRODEJ KERAMICKÝCH VÝROBKŮ

žáků Základní školy Vítězství Mariánské Lázně

Arnika / Promenáda Bad Homburg

09.00 – 18.00

JARMARK

stánkový prodej, občerstvení

Arnika / Promenáda Bad Homburg

09.00 – 17.00

Prezentace aut ŠKODA

Auto Červený poskytne informace, prohlídku i zkušební jízdu

Prostor u Cup Vitalu

09.00 – 18.00

FARMÁŘSKÉ TRHY

stánkový prodej, občerstvení

Masarykova ulice nedaleko
agentury Cup Vital a pošty

15.00

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ PROVOZU
rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Infocentrum

14.00 - 17.00 

PRAMENCOVÁ STEZKA aneb s Pramencem mám prameny pod palcem

Akce pro děti od 3 do 12 let a jejich rodiče. Začátek stezky je u Infocentra (dům Chopin, Hlavní 47), ve kterém si účastníci vyzvednou mapu „Pramencovy stezky“. Tužku/propisku musí mít vlastní. Stezka bude zakončena v „Domečku“ (Komenského 515/6) a děti se mohou těšit na sladkou odměnu. Tato akce dětem i rodičům přiblíží jednotlivé mariánskolázeňské prameny, včetně jejich využití. Jedná se o akci individuální a bezplatnou.

 

Nepříznivé počasí může ovlivnit délku doprovodného programu.

Nachazíte se zde
Karlovarský krajŽivý kraj