Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Nachazíte se zde

Pátek 11.05. 2018

HLAVNÍ PROGRAM

Kolonáda

14.00

PARTNERSKÁ MĚSTA VE FOTOGRAFII

Zahájení výstavy fotografií partnerských měst. Vernisáž obohatí vystoupení pop rockové studentské kapely ZOOSHBAND z partnerského města Poděbrady. V programu zazní například Sing Of The Times, 21 Guns, Hollywood Whore, Jednoho dne se vrátíš, Hruška,..

Kapela bude hrát pod vedením Zuzany Janiššové a Jakuba Lišky.  

Park Prelát

14.00

HRAVÉ ODPOLEDNE NA PRELÁTĚ

V 15.30 proběhne za účasti vedení města a VIP hostů slavnostní odhalení nového herního prvku, který mariánskolázeňským dětem věnuje partnerské město Weiden k 200. výročí lázeňství v Mariánských Lázních a zároveň k 10. výročí partnerství mezi městy. Doprovodný program proběhne v režii Městského domu dětí a mládeže „Dráček“. Na děti čekají soutěže, hry a hlavně zábava.

Kolonáda

15.00

KOLONÁDNÍ KONCERT

Vystoupení Dechového orchestru mladých Základní umělecké školy Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních. Je složen z hudebníků, jejichž věkový průměr dosahuje 15 let. I takto mladý orchestr však vykazuje značné úspěchy - nejen doma, ale také po celé České republice i v zahraničí. Nedílnou součástí orchestru je pohybová skupina 16 mažoretek. Orchestr hraje pod taktovkou dirigenta pana Josefa Koreise a vedoucí skupiny mažoretek je paní Mgr. Petra Koreisová.

Skalníkovy sady

16.30

STROM PŘÁTELSTVÍ

Slavnostní označení ovocného stromu „Černá hrušeň, který věnuje partnerské Město Malvern městu Mariánské Lázně k jeho 200. výročí lázeňství. Město Malvern má tento strom ve svém znaku.

Kolonáda

16.30

ROZTANČENÁ KOLONÁDA

Vystoupení Folklórního souboru Marjánek, který se zabývá zpracováním a předáváním lidových tradic zvyků a obyčejů z oblasti Chodska. Soubor pracuje pod vedením Sandry Heřmanové, M.A. a Bc. Kateřiny Jandlové. Počet členů souboru se pohybuje mezi 40 až 50 všech věkových skupin. Soubor doprovází vlastní dudácká muzika, která hraje ve složení dudy, klarinety, housle, basa, vozembouch a fanfrnoch. Soubor Marjánek je od roku 2005 hlavním pořadatelem mezinárodního folklórního festivalu Mariánský podzim, který probíhá vždy třetí víkend v září.

Kolonáda

18.00

HODINKA S JAROSLAVEM UHLÍŘEM

Vystoupení hudebního skladatel populární a filmové hudby, herce, zpěváka, komika, klavíristy a moderátora, oblíbeného napříč generacemi, určené pro malé i velké uši. Během 60 minut si děti i dospělí mohou se samotným autorem, za jeho klavírního doprovodu, zazpívat známé písně s texty Zdeňka Svěráka - Holubí dům, Severní vítr, Není nutno a mnoho dalších.

Kolonáda

19.30

BLUEGRASSOVÁ KOLONÁDA

Bluegrass music má kořeny ve skotské, irské a americké lidové hudbě 19. století a venkovské a populární hudbě 20. století. Je ovlivněn jak bělošskou kulturou, tak i prvky černošské hudby. Hudební skupina Bluetet Vám představí původní bluegrassové tradicionály, swingově laděné převzaté i vlastní skladby v českém a anglickém jazyce.

SD Casino

19.30

SLAVNOSTNÍ  KONCERT
ZÁPADOČESKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU

Účinkuje:
Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně,
Marina Primachenko – piano,
Witt Chor Weiden,
Stefanie Zühlke-Schmidt - sbormistr, dirigent,
Martin Peschík - dirigent

Program:
L.v. Beethoven – Egmont, předehra k opeře; L. v. Beethoven - Koncert č. 5 pro klavír a orchestr " Císařský"; O. Nicolai - Die lustigen Weiber von Windsor – Mondchor; G.Verdi - Nabucco - Va pensiero; G.Verdi – Aida, Triumphmarsch; G.Bizet – Carmen, Marsch; B Smetana - Prodaná nevěsta, Proč bychom se netěšili

Kolonáda

20.45

ROZLOUČENÍ U FONTÁNY

rozšířená produkce Zpívající fontány

Akce se koná za finanční podpory města Mariánské Lázně. Změna programu je vyhrazena.

PÁTEČNÍ Doprovodný program 

Kolonáda/Arnika

14.00 – 19.00

TRADIČNÍ ČESKÁ ŘEMESLA

stánkový prodej, ukázky řemesel

Kolonáda

14.00 – 19.00

SELF POINT

„Chceš selfie u fontány?“  Každý, kdo se na označeném místě vyfotí,obdrží do svého mobilu krátké vzpomínkové video se svou fotkou přímo z akce

Kolonáda

14.00 – 17.00

SECESNÍ FOTOATELIÉR

to je další místo pro uchování vzpomínek z akce. V ateliéru se za pomoci historických rekvizit vrátíme v čase a vytvoříme si unikátní fotografii.

Kolonáda

14.00 – 17.00

MALOVÁNÍ NA LÁZEŇSKÉ POHÁRKY

program je určen dětem od 3 do 12 let,
zapůjčení pomůcek zdarma, poplatek za pohárek 100,- Kč, soutěž, hry, výroba oplatek (organizuje RKC Domeček ML)

Kolonáda

14.00 – 18.00

PREZENTACE INFORMAČNÍ KANCELÁŘE
EVROPSKÉHO PARLAMENTU V ČR V RÁMCI
DNE EVROPY 2018

Arnika / Promenáda Bad Homburg

14.00 – 19.00

JARMARK

stánkový prodej, občerstvení

Infocentrum

14.00 - 17.00 

PRAMENCOVÁ STEZKA aneb s Pramencem mám prameny pod palcem

Akce pro děti od 3 do 12 let a jejich rodiče. Začátek stezky je u Infocentra (dům Chopin, Hlavní 47), ve kterém si účastníci vyzvednou mapu „Pramencovy stezky“. Tužku/propisku musí mít vlastní. Stezka bude zakončena v „Domečku“ (Komenského 515/6) a děti se mohou těšit na sladkou odměnu. Tato akce dětem i rodičům přiblíží jednotlivé mariánskolázeňské prameny, včetně jejich využití. Jedná se o akci individuální a bezplatnou.

Nepříznivé počasí může ovlivnit délku doprovodného programu.

Nachazíte se zde
Karlovarský krajŽivý kraj