Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Nachazíte se zde

Pátek 10.05. 2019

HLAVNÍ PROGRAM

Kolonáda
(orchestřiště)

14.00

DECHOVÝ ORCHESTR MLADÝCH A MAŽORETKY

Orchestr Základní umělecké školy Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních je složen z více než 50 hudebníků, jejichž věkový průměr dosahuje 15 let. Nedílnou součástí orchestru je pohybová skupina 16 mažoretek. Orchestr hraje pod taktovkou pana Josefa Koreise a mažoretky vede paní Mgr. Petra Koreisová

Kolonáda
(orchestřiště)

15.45

Apollobeat REVIVAL PRAHA
& Jiří Votoček s písněmi Petra Spálen

V kapele hraje kompletní sestava hudebníků, jako v originálním Apollo Bandu Petra Spáleného. Tentokrát však se zpěvákem - Jiřím Votočkem, který svým obdobně podmanivým barytonem, jako má Petr Spálený, vypráví příběhy obsažené v nápaditých textech písniček, jako Plakalo baby, Dáma při těle, Až mě andělé. Tento interpret Petra Spáleného připomíná, ale neimituje. Jeho hlasový projev, dokáže zmýlit i hudební znalce.

Kolonáda
(orchestřiště)

17.30

MARJÁNEK

Vystoupení folklórního souboru, který se zabývá zpracováním a předáváním lidových tradic zvyků a obyčejů z oblasti Chodska. Soubor pracuje pod vedením Sandry Heřmanové, M.A. a Bc. Kateřiny Jandlové. Počet členů souboru se pohybuje mezi 40 až 50 všech věkových skupin. Soubor doprovází vlastní dudácká muzika, která hraje ve složení dudy, klarinety, housle, basa, vozembouch a fanfrnoch.

Kolonáda
(orchestřiště)

19.30

PETR KOCMAN s kapelou

Tento český zpěvák a hráč na kytaru, ve svých 11 letech vystupoval s Michalem Tučným, později byl člen skupiny Greenhorns. Nyní hraje se svou doprovodnou skupinou Petr Kocman Band. V programu zazní country, pop i rock – písničky, které potěší publikum napříč generacemi. To vše v jedinečných aranžích, kde je hlavní důraz kladen na silnou melodii a hráčské umění všech členů kapely.

SD Casino

19.30

SLAVNOSTNÍ  KONCERT
ZÁPADOČESKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU

Program: J. S. Bach, A. Vivaldi, J. Strauss, P. de Sarasate, C. Saint – Saens
Sólisté: Václav Hudeček, Jiří Vodička, Marie Hasoňová – housle
Dirigent: Martin Peschík

Kolonáda

20.45

ROZLOUČENÍ U FONTÁNY

prodloužená produkce Zpívající fontány

Akce se koná za finanční podpory města Mariánské Lázně. Změna programu je vyhrazena.

PÁTEČNÍ Doprovodný program 

Kolonáda

12.00 – 19.00

TRADIČNÍ ČESKÁ ŘEMESLA

stánkový prodej, ukázky řemesel

Kolonáda
(u Karolinina pramene)

14.00 – 17.00

ZDRAVOTNÍ STK pro muže i ženy

Osvětová kampaň k zdravotní prevenci karcinomu varlat a prsů.

Informace poskytnou a o prevenci si s muži promluví zástupci Nadačního fondu Petra Koukala a se ženami zástupci sdružení pacientek s rakovinou prsu Mamma HELP Plzeň. Vždyť prevence a včasné odhalení problému je pro uzdravení, případně záchranu života, klíčové.

Arnika / Promenáda Bad Homburg

14.00 – 19.00

JARMARK

stánkový prodej, občerstvení

Infocentrum

14.00 - 17.00 

PRAMENCOVÁ STEZKA aneb s Pramencem mám prameny pod palcem

Akce pro děti od 3 do 12 let a jejich rodiče. Začátek stezky je u Infocentra (dům Chopin, Hlavní 47), ve kterém si účastníci vyzvednou mapu „Pramencovy stezky“. Tužku/propisku musí mít vlastní. Stezka bude zakončena v „Domečku“ (Komenského 515/6) a děti se mohou těšit na sladkou odměnu. Tato akce dětem i rodičům přiblíží jednotlivé mariánskolázeňské prameny, včetně jejich využití. Jedná se o akci individuální a bezplatnou.

Nepříznivé počasí může ovlivnit délku doprovodného programu.

Nachazíte se zde
Karlovarský krajŽivý kraj