Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Pramencova stezka

Trasa po pramenech se zábavným kvízem pro děti. Není třeba zvládnout trasu za jeden den, není třeba držet se jedné trasy, důležité je se zúčastnit.

Výškový profil
Celkové klesání a stoupání
Celkové klesání0 m
Celkové stoupání0 m
Odhadovaný čas4 hod.
Délka14 Km
Obtížnost cestyStřední
Začátek cestyBalbínův pramenKonec cestyAntoníčkův pramen
GPX záznam trasyStáhnout trasu
Trať vhodná pro
rodiny s dětmi
Další podrobnostiStáhnout brožuru

Kdysi dávno, před mnoha a mnoha lety, za časů velikých dešťů, vynesla spodní voda ve Slavkovském lese z hlíny na světlo světa prvního Pramence…

Poznej rodinu Pramencových a zjisti, k čemu všemu slouží léčivé prameny v Mariánských Lázních. O každý z nich se totiž právě jeden z Pramenců stará. V letošním roce je pro tebe navíc připraven Pramencův poklad. Vylušti šifry, které najdeš na infotabulích u jednotlivých pramenů a získávej k pokladu indiciie. Pak přemýšlej, co je jejich společný jmenovatel. Toto výsledné slovo zadej jako přihlašovací jméno a heslo (bez diakritiky) do formuláře na www.domecekml.cz/ps a dojdi až k pokladu. Mapa ti ukáže, kde máš kterého Pramence hledat, ale na otázku, kde se skrývá poklad neodpoví. Na to musíš přijít sám. Každý z Pramenců má své poznávací znamení a je označen barevným kolečkem (žluté, červené, modré nebo zelené). Spoj vždy poznávací znamení s barevným kolečkem a třeba brzy přijdeš na to, co kolečka znamenají. Tak směle do toho! Pramenci už na tebe čekají!

Stáhnout brožuru

Právě prohlížíte
Karlovarský krajŽivý kraj