Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně

Jak nabrat sílu, zregenerovat a dát odpočinout mysli i tělu? Mariánskolázeňské hotely nabízí široký výběr wellness a kosmetických procedur.


Navíc se v Mariánských Lázních a okolí nachází více jak 40 pramenů. V kombinaci s podhorským klimatem a všudypřítomnou přírodou jsou Mariánky nejen ideálním místem k léčbě, ale především k prevenci a péči o zdraví.


Naučte se odpočívat, regenerujte organismus a posilte svou imunitu skrze lázeňské procedury!

Přejete si přijet do Mariánských Lázní na léčení se zdravotní pojišťovnou?

Lázeňskou péči můžeme rozdělit na 3 typy:

  • komplexní (KLP - hrazená plně pojišťovnou),
  • příspěvková lázeňská péče (PLP - částečně hrazená)
  • samoplátecká léčba (vše hradí pacient)
  1. Návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou vystaví Váš praktický lékař na základě doporučení odborného nebo ošetřujícího lékaře. Ten současně navrhne místo vhodné pro léčbu a typ lázeňské péče (komplexní, příspěvková).
  2. Schválení návrhu revizním lékařem zdravotní pojišťovny.
  3. Při schválení komplexní lázeňské péče je návrh odeslán zdravotní pojišťovnou přímo lázním, které pacienta předvolají k nástupu. V případě komplexní lázeňské péče hradí pojišťovna léčbu, stravování a ubytování.
  4. Návrh na příspěvkovou lázeňskou péči odesílá zdravotní pojišťovna nebo pacient. Při PLP přispívá pojišťovna na léčbu, ubytování a stravu si hradí klient sám. Během pobytu není v pracovní neschopnosti.
  5. Pokud zdravotní pojišťovna návrh neschválí, může klient absolvovat pobyt v lázních jako samoplátce.

6. ledna 2015 vstoupila v platnost novela zákona č. 48/1997 o veřejném zdravotním pojištění, jehož součástí je také novelizovaný indikační seznam pro lázeňskou péči. Text zákona a prováděcí vyhlášky si můžete stáhnout zde.

Poplatek z pobytu

Od 01. 01. 2020 nahradil poplatek z pobytu v zákoně o místních poplatcích dva předchozí poplatky (poplatek za lázeňský/rekreační pobyt a poplatek z ubytovací kapacity).

Kdo poplatek platí?

Poplatek se hradí za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích kalendářních dnů u jednotlivého poskytovatele pobytu (plátce). Poplatníkem je osoba, která ve městě není přihlášená. Poplatek neplatí hosté s komplexní lázeňskou léčbou hrazenou zdravotní pojišťovnou. Od poplatku jsou osvobozeni nevidomí, držitelé průkazu ZTP/P a jejich průvodci, hosté mladší 18 let, osoby pečující o děti na zotavovací akci, pracovníci na sezónní práci a další dle specifikace vyhlášky 2/2021 účinné od 01.01.2022 (www.muml.cz).

Jak uhradit poplatek?

Prostřednictvím svého ubytovatele. Výše poplatku činí 50,- Kč  na os./den  pro k.ú. Mariánské Lázně a Úšovice a 25,- Kč os./den pro k.ú. Chotěnov u Mariánských Lázní, k.ú. Stanoviště u Mariánských Lázní, koupaliště LIDO a Camping La Provence za každý započatý den pobytu s účinností od 01.01.2022.

K čemu poplatek slouží?

Poplatkem přispíváte k údržbě parků, květinových a zelených ploch, úklidu města po celý rok, údržbě a provozu promenádních prostor, vycházkových tras apod. Zdarma využijete volně přístupné minerální prameny, pravidelné produkce Zpívající fontány, kolonádní koncerty Západočeského symfonického orchestru a jiné kulturní akce dotované městem. V městském infocentru jsou pro Vás připraveny propagační materiály (mapy, průvodci, audio průvodce SmartGuide). Všechny aktuality o dění ve městě či výhodách a slevách jsou k dispozici na turistických webových stránkách www.marianskelazne.cz.

Vyberte si z naší nabídky hotelů a penzionů

HLEDAT UBYTOVÁNÍ

Získejte zdarma voucher na 2000 KčUžijte si lázeňskou péči za zvýhodněných podmínek.
Vygenerujte si svůj lázeňský voucher na 2000 Kč.

Zde získáte slevový voucher

Tipy na výlety

Naučná stezka Kladská, rozhledna Hamelika, Geologický park,...
Mariánskolázeňské parky a okolní lesy přímo vybízí k výletu do přírody.

 Dozvědět se více

Imunity RestartLázeňský pobyt s důrazem na prevenci a posílení imunity podporovaný pozoruhodnou kombinací jedinečných lokálních přírodních léčivých zdrojů a tradičních lázeňských procedur.

Přejít na hotel

Prameny

Seznamte se s rozmanitou škálou zdejších pramenů, které jsou základem lázeňské péče.

 Dozvědět se více

První Pivní Lázně Mariánské Lázně®Originální lázeňská procedura s využitím přírodních surovin, materiálů a staročeských léčitelských postupů.

Dozvědět se více…
Právě prohlížíte
Karlovarský krajŽivý kraj