Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Římské lázně

Římské lázně se nacházejí v hotelu Nové Lázně společnosti Ensana. Historický komplex byl postaven roku 1896 a patří mezi neodmyslitelné dominanty centra Mariánských Lázní. V dochovaných historických prostorách čekají na hosty dva původní bazény z roku 1896. Kromě nich tu však najdou také bazén s protiproudem, whirlpool, 2 sauny (90 °C), sanarium (60 °C), parní lázeň (85 °C), Kneippovu terapii, ochlazovací bazének, fontánku s ledovou tříští a relaxační místnost k odpočinku.

Vstupné

  

wellness karta 3 hodiny

690 Kč / osoba

  

Komentované prohlídky

Nabízíme prohlídku "korunovačních klenotů" českého lázeňství - a to prohlídky historických částí hotelu Nové Lázně. Uvidíte klenoty z 19. století, jako jsou Římské lázně z roku 1892, královská kabina anglického krále Edwarda VII. a císařská kabina Franze Josefa I., unikátní historické chodby s kabinami uhličitých minerálních koupelí. Zažijete i prohlídku Společenského domu Casino s historickými sály.

Prohlídnete si místa, kde se psala historie Mariánských Lázní, kde si užíval lázně anglický král Edward VII. V letech 1899 – 1908, ve své době nejmocnější panovník světa. Obdivujte interiéry i bazény Římských Lázní, či jedinečné prostory ve společenském „Kursaale“. Návštěvníkům výjimečně zpřístupníme unikátní historické prostory hotely hotelu, které nejsou běžně dostupné v době, kdy je hotel plně v provozu.

Tematické prohlídky s výkladem budou probíhat od 15. června 2020 do 31. 8. 2020, během víkendů v dopoledních hodinách. V případě zájmu je možné domluvit prohlídky i během týdne.

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Právě prohlížíte
Karlovarský krajŽivý kraj