Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Výstava UNESCO v Karlovarském kraji

putovní outdoorová výstava

Výstava UNESCO v Karlovarském kraji

V Karlovarském kraji se nachází území a města nominovaná k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO v rámci zapsaného statku Great Spas of Europe, část z nich je  již na seznamu zapsána.

Na seznamu UNESCO Paměť světa je rovněž zapsána národní kulturní památka Kynžvartská daguerrotypie. Karlovarský kraj proto nechal zhotovit putovní outdoorovou výstavu, která poslouží k propagaci těchto atraktivit kraje.

První část výstavy věnovaná lázním byla veřejnosti představena v roce 2019 během 54. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech na Mlýnské kolonádě. V celém rozsahu byla výstava představena během oslav zápisu Hornického regionu Erzgebirge/ Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 2019 v Jáchymově.

Od té doby mohli návštěvníci spatřit výstavu na Festivalu kresleného humoru ve Františkových Lázních, během akcí Kanceláře architekta města Karlovy Vary na náměstí Milady Horákové v krajském městě, na hornických slavnostech v Krupce nebo během pouti sv. Vavřince v Horní Blatné.

Do konce října si budete moci výstavu prohlédnout v Mariánských Lázních ve Skalníkových sadech v prostoru od sousoší monarchů k promenádě Bad Homburg. Tento termín nahrazuje zrušení výstavy v květnu 2020.
Důležité informace
od: 21.9.2020
do: 31.10.2020
Skalníkovy sady, Mariánské Lázně
Město Mariánské Lázně
muml@marianskelazne.cz
354 922 111
Ostatní
Mapa
Sdílet událost