Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Bartleby + Funky Monx

4. večer v rámci Hudebně ozdravné kúry

V rámci pěti večerů, které se uskuteční každý druhý pátek během celých prázdnin 2021, představí svou současnou tvorbu i několik uznávaných hudebních projektů z Čech a Slovenska. Půjde zejména o hudebníky a kapely, které rezonují současným alternativním hudebním prostředím a jsou kriticky oceňovány etablovanými médii (FullMoon Magazine, Radio Wave, Headliner).

Švihák chce v roce 2021 odstartovat spolupráci s karlovarským TopRoofTop Festivalem a jeho prvním ročníkem alternativní přehlídky regionálních hudebních talentů Top Toproof Talent. Jedná se o talentovou soutěž pro kapely a sólové umělce, která má podpořit rozvoj, vzdělávání a profesionalizace hudebních reprezentantů. Na mariánskolázeňské Hudebně ozdravné kúře se představí někteří finalisté.

Bartleby

Z jamu mistra republiky ve slam poetry TKCR a kontrabasisty Jakuba Nožičky (ex - Ponk) v uherskohradišťské kavárně vznikl projekt Bartleby. Inspirace povídkou Hermana Melvilla dobře koresponduje s aktuálním děním ve světě. Bartleby reflektují dobu sebeklamu, snahu o vytváření falešné identity a hodnot. Dvojice pracuje se satirou a parodií, i pozitivní texty obsahují v jejich podání ostny. Snaží se však nacházet cestu z bludiště klamu ven, negativa naznačují možná východiska.

Funky Monx

Funky, jazz, rock (KV)

Důležité informace
13.8.2021
Kolonáda Ferdinandova pramene, Anglická
Švihák z.s.
svihak@svihak.net
Hudba
Mapa
Sdílet událost