Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

HUDBA HRADNÍ STRÁŽE A POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

dobročinný koncert

Koncert je zdarma, dobrovolné vstupné na místě. Pro rezervaci místa je však nutné si vytisknout vstupenku s nulovou cenou ZDE.

Nadace je zřízena s cílem pomoci zlepšit životní podmínky dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní, nebo pro její výkon a policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Od roku 2018 pomáhá policistům a hasičům ve služebním poměru, případně jejich rodinám k překlenutí nepředpokládané tíživé životní situace, vzniklé ze zdravotních, či sociálních příčin nebo v důsledku živelné katastrofy.

Hudba Hradní stráže a Policie České republiky je velký dechový orchestr, který již více jak 75 let vysoce profesionálně reprezentuje českou hudební kulturu, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Svým vznikem v roce 1945 navázal na bohatou tradici vojenských, policejních i četnických hudeb z období první československé republiky. Šlo totiž o hudební tělesa, která byla vždy neoddělitelnou součástí naší hudební kultury a zároveň ukázkou hudební vyspělosti národa.

Mezi prvořadé povinnosti Hudby Hradní stráže a Policie České republiky patří zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě, především státních návštěv a nástupních audiencí velvyslanců. Orchestr je také významným kulturním reprezentantem Policie České republiky a zároveň plní veškeré služební úkoly vyplývající z tohoto postavení.

V rámci tohoto tělesa působí také menší soubory - dechové trio Domino, Pražský žesťové septeto, Žesťové kvinteto, Dechové okteto, Big Band, skupina POPI, skupina Banosaxs, skupina Richard a další. Jejich zaměření i repertoár vhodně doplňuje široký záběr působnosti orchestru. Kromě svých povinností se orchestr po celou dobu své existence věnuje také koncertní a nahrávací činnosti. Na jeho kontě je více než dvacet profilových CD. Mezi nejvýznamnější koncertní aktivity orchestru patří hostování na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro, Americké jaro a účinkování v rámci svatováclavských oslav.

Hudba Hradní stráže a Policie České republiky dosud hostovala v šestnácti státech Evropy, Mongolsku, Japonsku a USA, kde v roce 2002 provedla samostatný koncert ve slavné Carnegie Hall.

Důležité informace
od: 29.5.2022 19:30
do: 29.5.2022 20:30
Společenský dům Casino, Reitenbergerova 95/4
Léčebné lázně Mariánské Lázně, a. s.
info.cz@cz.ensanahotels.com
354 655 510
Hudba
Pozvanka.pdf
Mapa
Sdílet událost