Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

DNY ZDRAVÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

více než 40 různých akcí s tématem zdraví

Od 1. 9. do 25. 9. proběhne na různých místech města více než 40 různých akcí s tématem zdraví. Nejedná se ale pouze o zdraví tělesné, ale i duševní, a částečně se dotkneme i ochrany přírody, neboť i zdraví naší planety je tématem.

Mariánské Lázně jsou městem, které je jako stvořené pro péči o zdraví. Příroda ho štědře odměnila léčivou vodou, čistým vzduchem, nádhernou přírodou, přátelskými a pracovitými lidmi, kteří jsou schopni dělat zázraky. Ale koho zajímá zdraví obyvatel města? Mají na to někdy čas?
Těmto cílům ve skutečnosti slouží projekt Dny zdraví v Mariánských Lázních, který pořádá Pavel Knára, koordinátor komunitního plánování a Zdravého města, od 1. 9. do 25. 9. za podpory města a mnoha dalších partnerů. Podle něj „město Mariánské Lázně je členem sdružení tzv. Zdravých měst. Zajímavou součástí tohoto členství je i sdílení dobré praxe. Porovnáváním různých akcí jsem dospěl k názoru, že takováto akce by byla, i vzhledem k povaze města, ideální. Nicméně každé město si tyto dny dělá po svém, a i já jsem se pokusit zvolit vlastní koncept.“Program akce lze nalézt na plakátech a podrobněji bude rozepsán i na sociálních sítích.
Největší událost proběhne 25. 9. od 10:00 do 15:00 v prostorách Arniky. Zde budou moci rodiče, jimž záleží na rozvoji svých potomků, přijít se svými dětmi a vyzkoušet si některé sporty, které přímo na místě budou prezentovat místní kluby. Bude se jednat například o parkour, rybaření, tanec, tenis, plavání, bikros, hokej, házenou, badminton, krasobruslení, bojové sporty, fotbal, golf či atletiku. Na jednom místě tak budou moci zjistit, co dítě baví a v čem je talentované. Mimo to se zde budou prezentovat i poskytovatelé sociálních služeb a Integrovaný záchranný systém (hasiči, ZZS, PČR a MP). Dále budou pro děti připraveny soutěže na téma třídění odpadu.
V tento den se na kolonádě uskuteční i tradiční Lázeňský Food Festival, kde bude velkou roli hrát myšlenka zdravého jídla. Již 4. ročník tohoto festivalu organizuje Andrea Sasková, předsedkyně komise Zdravého města, která zároveň zve k účasti na této akci společnosti, které nabízejí zdravé a čerstvé potraviny.

Jednotlivé akce v rámci festivalu

Důležité informace
od: 1.9.2021
do: 25.9.2021
Mariánské Lázně, 35301
Ostatní
Dny zdraví program plakát A2.jpg
Mapa
Sdílet událost