Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

Longital

Hudební festival Jazzové lázně 2022

Longital založili Daniel Salontay a Shina, hudební světoběžníci z kopce nad Dunajem, který se kdysi jmenoval Longital, dnes Dlouhé Díly kde Dano a Shina žijí. Kosmopolitní název koresponduje se životem umělecké a životní dvojice - pravděpodobně nejrozcestovanější slovenská skupina zahrála ve dvanácti zemích Evropy, Americe a Kanadě.

Jejich písně jsou výlučně ve slovenštině, osobní texty vytvářejí na hudebním pozadí nevšední emoce a příběhy, jakoby z vlastního vesmíru. Shinin charismatický zpěv, hluboké basové linky hrané smyčcem a výrazná pódiová prezentace jsou vyvažovány Danovou divokou hrou na kytaru od jemných minimalistických verklíků, jazzových prvků až po nespoutané vylomeniny. Ženský a mužský vokál se proplétají, chvíli znějí spolu, chvílemi každý za sebe.

Longital patří mezi stálice slovenské nezávislé scény, má na kontě dvanáct alb a dvě hudební ceny. Kromě koncertů a alb je dvojice přizývána k filmové a divadelní spolupráci v Čechách (divadlo Continuo, Městské divadlo Zlín, film Hodinu Nevíš) a na Slovensku (divadla Gunagu, Elle Danse, Aréna, Studio Tance, filmy Sníh, Příběh Emy B., True Štúr).

Důležité informace
od: 25.6.2022 20:30
do: 25.6.2022
Kolonáda Ferdinandova pramene, Anglická
Hudba
Mapa
Sdílet událost