Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
Právě prohlížíte

62. CHOPINŮV FESTIVAL

Hudební festival

Ke kulturnímu dění letních Mariánských Lázní patří neodmyslitelně již desítky let mezinárodně uznávaný festival Fryderyka Chopina. Každoročně ho třetí srpnový týden pořádá Společnost Fryderyka Chopina.

Ta vznikla v roce 1959 a jejím řádně zvoleným předsedou se stal klavírní virtuóz, profesor klavírní hry na pražské Akademii múzických umění prof. František Rauch a byl jím až do roku 1996. Do vínku jí bylo vtisknuto poslání rozvíjet a předávat Chopinův skladatelský odkaz, šířit znalosti o Chopinově životě i tvorbě. První Chopinův festival se konal v roce 1959 při založení Společnosti F.Chopina, dnes je třetím nejstarším hudebním festivalem v republice po Pražském jaru a Smetanově Litomyšli. Od roku 2012 spolupracuje Společnost a KIS s.r.o. na společné produkci a prodeji vstupenek.

Tyto srpnové dny naplněné hudbou patří k největším kulturním svátkům v České republice a významně obohacují kulturní život v Mariánských Lázních a přivádí každoročně do města mnoho vynikajících interpretů a význačných dirigentů z celého světa. Od roku 1962 je festival obohacen vždy jednou za dva roky klavírní soutěží, kde zní především díla F. Chopina a na které už se představila řada vynikajících mladých interpretů, jejichž jména záhy poznal celý hudební svět.

Předprodej vstupenek bude zahájen 1.5.2021.
Objednávky je možno zasílat již nyní na adresu: info@chopinfestival.cz

http://www.chopinfestival.cz/

Jednotlivé akce v rámci festivalu

Důležité informace
od: 14.8.2021
do: 21.8.2021
Mariánské Lázně, 35301
Společnost Fryderyka Chopina
info@chopinfestival.cz
602 143 273
Festival
Mapa
Sdílet událost